Historia

This post is also available in: enEnglish deDeutsch

Historia Nowenny Pompejańskiej

Najświętsza Maryja Panna z Pompei (Italia), raczyła po kilka razy pouczać swoich czcicieli, co mają czynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało, dała przy tym pewność ich otrzymania.

Maryja oczekuje w zamian czci i wytrwałości przez odmawianie Różańca Świętego i rozsławiania Jej imienia, oraz świadczenia o łaskach otrzymanych przez Modlitwę Różańcową.

Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu P. Fortunatynie Agrelli (lat 21), do której powiedziała:

„Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łąskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic Mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne”.

Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni, zwanego „Nowenną nie do odparcia”.

Wszystko zaczęło się od nawrócenia Bartolo Longo (Bartłomiej Longo), który z masona i okultysty stał się gorliwym wyznawcą Chrystusa. Wdzięczny Matce Bożej za łaskę nawrócenia, stał sie pomysłodawcą i fundatorem kościoła na cześć Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, nowego miasta Pompei i wielu dzieł religijnych. Między innymi, założył Bractwo Różańcowe, które rozrosło się z czasem do 5 mln członków. Zaś obraz Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, kupiony i odnowiony przez niego, słynie cudami i łaskami od 1876 roku. Papież Leon XIII w 1980 r. uznał cuda udzielone przez Matkę Bożą w Pompei. Ojciec Święty Jan Paweł II, ogłosił Go błogosławionym w 1980r.

Wielcy o Różańcu

Adhortacja Marialis cultus: „Uporządkowany i stopniowy bieg Różańca wskazuje sposób, w jaki Słowo Boże z miłosiernego postanowienia, włączając sie w sprawy ludzkie, dokonało dzieła Odkupienia. W odpowiednim bowiem porządku rozważa się główne wydarzenia zbawcze, które dokonały się w Chrystusie.”

Paweł VI papież

„Proszę, weźcie znów ufnie do rąk Koronkę Różańca, odkrywając jego przeogromną moc.”

Jan Paweł II papież

„Ileż to bólów moglibyście każdego dnia ułagodzić, odmawiając częściej Różaniec, gdybyście się modlili i wynagradzali za grzechy naszej Ojczyzny!”

Stefan kard. Wyszyński

„Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”

Kard. August Hlond

„Chrześcijanin, który nie medytuje nad tajemnicami Różańca, okazuje niewdzięczność swojemu Stwórcy i pokazuje, jak niewiele obchodzi go poświęcenie Zbawiciela, który przyszedł odkupić świat.”

Św. Ludwik Maria Grignion de Montwart

This post is also available in: enEnglish deDeutsch

polski